Саудитска Арабия постигна първата си победа на Световни първенства от

...

Саудитска Арабия обърна Египет и се сбогува с мондиала

Саудитска Арабия реализира първата си победа на Световни шампионати от 1994 година насам - 2:1 като над Египет. Саудитите нямаха нито един гол в двата си мача от Група А и изоставаха в резултата след 22 минути игра след гол на Мохамед Салах, написа gol.bg.

Още до почивката обаче изравниха след попадение от дузпа на Салман Ал-Фараж в 6-та минута на продължението. В 41-та пък Фахад Ал-Мувалад пропусна от бялата точка при друга дузпа. След почивката “Зелените соколи ” демонстрираха повече предпочитание за успеха и я реализираха с нов гол в продълженията. Салем Ал-Досари вкара в 94-та минута и донесе трите точки на отбора си. Така Египет напуща конкуренцията без извоювана точка, до момента в който Саудитска Арабия резервира достойнството си след триумфа с 2:1.

За “Фараоните ” остана утехата от рекордното присъединяване на вратаря на отбора Есам Ел Хадари. Той стана най-възрастният участник на международни финали със своите 45 години и 161 дни.

Саудитска Арабия се опитваше да води играта съвсем от самото начало на срещата, само че през първата част огромните рискове бяха точно пред вратата на “Зелените соколи ”. В 22-та минута Мохамед Салах бе изтърван от отбраната на отбора след дълго подаване и нападателят на Ливърпул копна топката над вратаря за 1:0.

Малко по-късно Салах можеше да убие интригата в мача. Салах още веднъж изскочи самичък против Ясер Ал Мосайлем, само че опита доста наивно да го преодолее. Прехвърлящият удар мина над Ал Мосайлем, само че излезе в навън. Повторенията обаче демонстрираха, че може би Салах бе в засада при подаването.

Саудитите нападнаха, само че с доста несериозни далечни удари опитваха да изненадат опитния Ел Хадари. Контраатаките на египтяните пък бяха убийствени и в 33-та Трезеге бе длъжен да вкара втори гол. Крилото бе изведен от Салах в наказателното поле, само че прибърза с удар от въздуха, който не откри задачата. Малко по-късно Трезеге още веднъж излезе на стрелкова позиция, само че отново не откри вратата след фалцов шут от 20 метра.

В 37-та инута Ел Фараж бе покрай това да изравни, само че пропускът му бе нищожен с този на Фахад Ал-Мувалад, който не съумя да вкара от дузпа. Ахмет Фати игра с ръка в наказателното си поле, само че ударът на Ал-Мувалад от бялата точка бе отразен от Ел Хадари. 45-годишният вратар на Египет мазета топката, която по-късно удари горната греда и не пожела да мине голлинията.

До края на полувремето обаче имаше още забавни обстановки. И то пред вратата на Египет. В 45-та минута Саудитска Арабия получи втора дузпа след нарушаване на Али Габр против Ал-Мувалад. Главният рефер се допита до ВАР за нарушаването и след къса полемика остави дузпата. Ал-Фараж обаче стреля повече от безапелационно и направи 1:1. Това бе първи гол за Саудитска Арабия на Световното състезание в Русия.

Саудитска Арабия бе по-активният тим и през второто полувреме. Хатан Бабхир опита с далечни удари да тормози Ел Хадари, а в 54-та минута откри от воле една топка в наказателното поле, само че стреля над гредата.

В 57-та минута Египет имаше късмет, само че удар на Трезеге с глава мина на сантиметри от вратата. Малко по-късно стражът на саудитите внимаваше и съумя да пресече хубаво подаване към Салах.

“Зелените соколи ” бяха покрай първата си победа на международни финали след 1994 година, само че страховит удар на Ал-Могахви с глава бе отразен от Ел Хадари.

Това въпреки всичко стана в 4-та минута на даденото продължение. След следващата постепенна офанзива Салем Ал-Досари остана непокрит в наказателното поле на Египет. Халфът стреля от воле по диагонала от дребен ъгъл и не остави шансове на Ел Хадари - 2:1 за саудитите.

Саудитска Арабия - Египет 1:2

0:1 Мохамед Салах 22`

1:1 Салман Ал-Фараж 45+6’-д

2:1 Салем Ал-Досари 90+4’

Саудитска Арабия:  Ал Мосайлем, О. Хосави, Ал-Бураюк, Ал-Шахрани, М. Хосави, Ал-Фараж, Бабхир (65 - Асири), Отаиф, Ал-Могахви, Ал-Досари, Ал-Мувалад (79 - Шехри)

Египет:  Ел Хадари, Габр, Хекази, Фати, Абдел-Шафи, Хамед, Елнени, Саид (45 - Варда), Трезеге (81 - Караба), Салах, Мохсен (64 - Собхи)
Източник: petel.bg