Борисов: ГЕРБ ще се върне на власт
Борисов е безапелационен, че ГЕРБ ще се върне на власт
ГЕРБ подава тъжба пред Конституционния съд поради Бюджет 2026. Причината – дефицитът не е 3% от Брутният вътрешен продукт. „ Бюджетът за 2026 година е цялостен провал. Бюджетът на нашето държавно управление беше с 3% недостиг. Нека го създадат като нашия в трите държавни управления, които ръководех ”. Това съобщи водачът на ГЕРБ Бойко Борисов. По думите му единственото хубаво в бюджета е, че 520 000 нуждаещи се българи ще получат по 50 евро по закон.
„ Прогресивна България ” не е при започване на ръководството си. Румен Радев прави партията си от 9 години. Ние дадохме 100 дни толеранс, само че не можем да подкрепим държавното управление в нито една сфера ”, безапелационен е Борисов, съобщи Нова тв.
Той разкритикува Румен Радев за външната политика, която води, както и президента, че не е свикала КСНС заради тази причина. „ Доколкото разбирам това държавно управление се бори против българските олигарси, до момента в който толерира и оказва помощ на съветските ”, съобщи депутатът.
Борисов е безапелационен, че ГЕРБ ще се върне на власт. „ Когато се върнем, ще има и детска болница ”, сподели той.




