Състезателката на шахматен клуб Бургас 64 Нургюл Салимова успя да

...

Нургюл Салимова е новата надежда на българския шахмат

Състезателката на шахматен клуб " Бургас 64 " Нургюл Салимова съумя да покрие последната си - трета норма и към този момент е притежател на званието Гросмайстор при дамите.
Отличните резултати бяха реализирани на Европейското самостоятелно състезание по типичен шахмат за дами, което се състоя в Анталия, Турция.
С покриването на нормата Нургюл Салимова закупи и право на присъединяване в Световната купа за дами.
В този шампионат ще вземат участие 64 най-силни дами в света. След именитата ни гросмайсторка Антоанета Стефанова, Нургюл е единствената друга българка придобила това право.
Салимова беше и най-младата участничка на шампионата усляла да се класира измежду призьорките.
Отлично е и представянето на Антоанета Стефанова.
" Не съумя да завоюва първото място, само че и с класирането си на 5-а позиция и феноминален заключителен сприн - пет победи от пет партии, тя сподели че е огромен войник и образец за подражателство. Начело с нея и още няколко мощни млади шахматистки България може да разчита на първокласен женски тим в шахмата ", разясняват от клуб " Бургас 64 ".
Източник: cross.bg