САЩ обявиха нови санкции срещу петима български граждани: бившия финансов

...
САЩ обявиха нови санкции срещу петима български граждани: бившия финансов
Коментари Харесай

Христо Иванов поиска оставката на Гешев след новите санкции по „Магнитски“

" Съединени американски щати оповестиха нови наказания против петима български жители: някогашния финансов министър от ГЕРБ Владислав Горанов, някогашния енергиен министър от Българска социалистическа партия Румен Овчаров, някогашните членове на управата на АЕЦ “Козлодуй ” Александър Николов и Иван Генов и водача на придвижване “Русофили ” Николай Малинов. Англия пък, която има собствен лист, наложи наказания над Делян Пеевски, Васил Божков и Илко Желязков, които през 2021 година към този момент бяха глобени по световния закон “Магнитски ” ", показва Иванов.

Според него самият факт, че Съединени американски щати и Обединеното кралство не престават да употребяват по отношение на България подобен вид санкционни принадлежности, е присъда за работата на прокуратурата и службите в страната. Иванов е безапелационен, че Владислав Горанов е представител на модела “Борисов ”. И че Съединени американски щати в този момент ни припомнят, че въобще не са били разследвани изказванията на " хазартния необут Васил Божков за подкупи, до момента в който за всички е ясно, че тези пари са отивали към Бойко Борисов. А законодателното обслужване на тези подкупи е невероятно без Борисов, който пък е осигурявал на Гешев политическо прикритие ".

“Горанов е част от логистиката. Съединени американски щати бият самара, да се сеща магарето ”, се показва в коментара на съпредседателя на Демократична България.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР