Със 116 гласа за“, 64 против“ и 1 въздържал се“

...
Със 116 гласа за“, 64 против“ и 1 въздържал се“
Коментари Харесай

На първо четене: Служителите на президента остават без коли на НСО

Със 116 гласа „ за “, 64 „ срещу “ и 1 „ въздържал се “ Народното събрание утвърди на първо четене промени в Закона за Националната работа за защита (НСО). Измененията, подкрепени от ГЕРБ-СДС, „ Движение за права и свободи – Ново начало “, Българска социалистическа партия и Има Такъв Народ, плануват да отпадне задължението службата да обезпечава превоз за администрацията на президента.

Вносителят Калин Стоянов от „ Движение за права и свободи – Ново начало “ отбрани концепцията с аргумента, че администрацията на президента употребява привилегия, каквато нямат останалите институции:

„ Президентската институция е единствената с администрация, която се обслужва от чиновници на НСО. Аз смятам, че е извънредно време да се постави точка на тази голословна привилегия “.

Опозицията обаче разкритикува плана. Според Юлиана Матеева от „ Величие “ той е ориентиран към уязвяване на президентската институция:

„ В момента сме очевидци на един на ниска цена фарс, чиято единствена цел е българският президент да бъде обществено потиснат “.

От „ Възраждане “ подсетиха, че администрацията на президента няма лични служебни коли. Ивайло Мирчев от ПП-ДБ съобщи, че сред първо и второ четене групировката му ще предложи ограничение на обезпечаването на превоз от НСО само за президента, премиера и ръководителя на Народното събрание. Той добави, че ще упорства и за отпадане на защитата за Делян Пеевски.

Парламентът редуцира на три дни периода за внасяне на оферти преди второто четене на законопроекта.
Източник: moreto.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР