Сърбия и Испания ще излъчат в събота шампиона на Европейското

...

Липсата на ВАР изпрати Испания на финал срещу Сърбия на Европейското по водна топка

Сърбия и Испания ще излъчат в събота първенеца на Европейското състезание по водна топка в Барселона.

Холандия и Гърция ще излъчат европейския първенец в дамската водна топка

" Лалетата " детронираха Унгария, гъркините покрусиха домакините от Испания

Най-добрият тим в последните години, този на Сърбия завоюва зрелищното балканско дерби против международния първенец Хърватия с 9-7. Сърбите поведоха с два гола след първата четвърт, в която паднаха общо 8 попадения. След това в басейна имаше повече пердах, в сравнение с водна топка. Победителите по този начин и не позволиха на противниците си да се приближат в резултата, чиято разлика варираше сред 3 и 2 гола.

Във втория полуфинал Испания пречупи Италия не без съдийска помощ. Домакините започнаха доста амбициозна и с помощта на френетичната поддръжка на публиката поведоха с 4-1 при започване на втората част. Италианците, които имат минимум позволени голове в шампионата съумяха да извърнат до 5-6 след третата част.

В края испанският вратар съумя да затвори вратата си. В последната минута домакините вкараха за 8-7 след чудесно проведена офанзива, приключила със независим пробив. В ответната офанзива италианците мислеха, че са изравнили. Испанският вратар извади топката зад голлинията, само че словенският арбитър се направи на невидял. Липсата на ВАР във водната топка се оказа съдбовна за италианските упоритости на това състезание.

Резултати от полуфиналите на Европейското състезание по водна топка в Барселона:
Сърбия - Хърватия 9-7 (5-3, 1-1, 1-1, 2-2)
Испания - Италия 8-7 (1-1, 3-2, 1-3, 3-1)