Съперникът на Лудогорец в плейофа за влизане в групите на

...

Жалгирис натрупа самочувствие преди мача с Лудогорец

Съперникът на Лудогорец в плейофа за влизане в групите на Лига Европа - Жалгирис, реализира гръмка победа с 5:1 при визитата си на Ритеряй от 22-ия кръг на литовското състезание. Домакините сензационно поведоха в резултата още в първата минута, когато се разписа Артур Должников. Само 5 минути по-късно равенствата бе възобновено, откакто Дейвидас Малжинскас си вкара автогол. До края на полувремето Жалгирис стигна до цялостен поврат, като прецизен бе Ренан Оливейра в 39-ата минута от дузпа.

След почивката играчите на Владимир Чебурин вкараха нови три попадения. Точни бяха Йосип Тадич (56`), Ренан Оливейра (69`) и Матиас Кехинд (87`). Така Жалгирис резервира лидерската си позиция в шампионата с 47 точки, колкото има и вторият Хегелман Литауен.

Мачът сред Лудогорец и Жалгирис в Разград е в четвъртък (18 август) от 20:45 часа.

Снимка: fkzalgiris.lt