Сампдория, който официално изпадна от Серия А, стигна до равенство

...

Сампдория стигна до равенство в последния си домакински мач в Серия А

Сампдория, който публично изпадна от Серия А, стигна до тъждество 2:2 против Сасуоло в мач от 37-ия кръг на Серия А. Точката обаче лиши „ моряците “ даже от теоретичните шансове да приключи на по-горното 19-о място.

Мачът стартира вихрено домакините поведоха в резултата след единствено 8 минути игра посредством Маноло Габиадини.

Радостта им обаче бе прекомерно къса и секунди след подновяването на играта в 9-ата минута звездата на „ неровердите “ Доменико Берарди изравни, а в 11-ата Матеус Енрике реализира цялостния поврат.

В последна сметка ориста се усмихна и разреши на тима от Генуа да приключи последния си домашен мач от Серия А с високо вдигната глава - Мартин Ерлич от гостите си означи автогол в 78-ата минута.

Така Сампдория е напът да си тръгне от италианския хайлайф с една ужасяваща серия от 11 следващи мача без победа, в случай че в последния ден от сезона не надделее над първенеца Наполи. Сасуоло от своя страна също не завършва акцията по най-хубавия метод, тъй като отборът не съумя да победи в нито един от последните си пет мача.