Салах реализира страхотен гол в 36-ата минута. Пак той добави

...

Велик Ливърпул и феноменален Салах направиха на пух и прах Рома

Салах осъществя страховит гол в 36-ата минута. Пак той добави и втория за Ливърпул в 45-ата. В 56-ата минута Салах изведе Мане и този път сенегалецът не пропусна - 3:0. После и Фирмино вкара два гола за 5:0. В 5-ата минута Фирмино напредна отдясно и стреля, топката мина паралелно на голлинията на вратата на Рома. Той обаче беше в лека, само че неотсъдена засада. Страничният арбитър може би бе заплеснат поради проблемите, които имаше със своето знаменце.

В 18-ата минута напречната греда избави Ливърпул след мощен удар отдалеко на Коларов, като топката мина през ръцете на Кариус.

В 28-ата минута Садио Мане направи необикновен пропуск - напредна самичък, излезе против вратаря и стреля над вратата на Рома.

В идната офанзива Мане получи на точката на дузпата и шутира пъклен неопределено.

В 30-ата Фирмино излезе също в страхотна позиция, само че Алисон мазета удара му.

В 34-ата минута Мане беше в очевидна засада и тя беше маркирана, когато той прати топката в мрежата на Рома.

В 36-ата минута Мохамед Салах вкара незабравим гол, с удар право в горния десен ъгъл на вратата.

В 38-ата минута Ловрен уцели напречната греда на италианската врата след удар с глава.

В 40-ата минута първо Мане, а в идната офанзива и Вайналдум бяха покрай втория гол за Ливърпул.

В 45-ата минута Фирмино изведе на чиста позиция Салах и той не пропусна да вкара и втория - 2:0.

В 55-ата минута откъсващият се Мане бе спрян от флага на страничния арбитър, а беше на една линия с последния бранител на Рома.

В 59-ата минута Фирмино имаше рекламация за дузпа, по-късно топката бе избита от отбраната на Рома.

В 61-ата минута Роберто Фирмино също се разписа, отново след асистенция на Салах. Два гола и две асистенции за египтянина.

В 70-ата след центриране от корнер на Милнър Роберто Фирмино с глава осъществя петия гол - 5:0.

На треньора на Рома надали ще му се четат италианските вестници след дуела. А Юрген Клоп вероятно ще бъде канонизиран в Ливърпул. Той върна фантазиите на мърсисайдци за оня край с Милан в Истанбул от преди години.

ЛИВЪРПУЛ: 1 Кариус, 4 Ван Дайк, 6 Ловрен, 7 Милнър, 9 Фирмино, 11 Салах, 14 Хендерсън, 19 Мане, 21 Окслейд-Чембърлейн /Вайнадлум/, 26 Робертсън, 66 Александър-Арнолд /Резерви: 22 Миньоле, 2 Клайн, 5 Вайналдум, 17 Клаван, 18 Морено, 28 Ингс, 29 Соланке/ Старши треньор - Юрген Клоп

РОМА: 1 Алисон Бекер, 4 Наинголан, 5 Жуан Жезус /Диего Пероти/, 6 Строотман, 9 Джеко, 11 Коларов, 16 Де Роси /Максим Гоналон/, 17 Ченгиз Юндер /Шик/, 20 Фасио, 24 Флоренци, 44 Манолас /Резерви: 28 Скорупски, 7 Пелегрини, 8 Пероти, 14 Шик, 21 Гоналон, 25 Бруно Перес, Ел Шарауи/ Старши треньор - Еузебио ди Франческо.
Източник: frognews.bg