Съгласие се постига, когато има добри преговори. Когато има добра

...
Съгласие се постига, когато има добри преговори. Когато има добра
Коментари Харесай

Екоминистърът: Ще преценим дали да искаме помощ от ЕС след оценката на щетите в Царево

Съгласие се реализира, когато има положителни договаряния. Когато има добра настройка и у двете страни – тогава се водят градивни диалози. Такива диалози се организираха, както със земеделците, по този начин и със синдикатите, които проведоха митинг, обвързван с въглищата. Това съобщи в предаването „ Пресечна точка ” по Народоосвободителна въстаническа армия министърът на околната среда и водите Юлиян Попов във връзка настоящата тематика с митингите на земеделците.

Министър Попов разяснява и въпроса дали тези митинги не се употребяват за политически цели и по-ранна ротация на кабинета. „ Всеки един митинг и всяко едно нагорещено публично мнение се употребява по някакъв метод политически. Друг е въпросът дали това потребление има действителна мощ или не. Естествено е, когато хората стачкуват и се вълнуват – политическите партии да реагират на тези настройки и да се включват в тях. Не мисля, че тези митинги са политически стимулирани. Естествено, че разнообразни политически сили и съветската хибридна агитация, се възползва от всички митинги, свързани с Украйна. Всички тези неща ги знаем. Но това, че някой се възползва или желае да се възползва – не значи, че самият митинг има съществено партийно-политическо измерение ”, акцентира той.

По думите му в тази ситуация с митингите кабинетът е работило доста рационално с огромна ангажираност към проблемите и в земеделието, и в енергетиката. „ Не се влияем от политически партии отвън онази стратегическа договореност за политическата стратегия, която несъмнено е контрактувана и се договаря с политическите партии. Аз не бих споделил, че сме подложени на каквото и да било въздействие, отвън просто непрекъснатите диалози, които са напълно естествени ", безапелационен бе министърът.

Той изясни и какво е контрактувано със синдикатите за митинга им за въглищните централи, които Европа желае да бъдат затворени. " На тази намира се договорихме да подпишем едно съглашение със синдикатите, в което да се уточнят съответни точки, които да бъдат задължения на държавното управление, които са реалистични. Това рядко се прави. Обикновено политически водачи и държавни управления под напън на митинг просто дават обещание нещо, с цел да се отърват от моментния напън. Ние желаеме да избегнем това и да се ангажираме единствено с неща, които можем да създадем. Това, което съгласно мен ние сме в дълг - не нашето държавно управление, по принцип държавните управления на България, е уточнение на характерни действия ", уточни той.

Попов даде и съответен образец: " Създаване на дружество, което да е планово дружество, народен оператор за самия преход на въглищните райони. За това се приказва от дълго време, само че Д ние в този момент поемаме ангажимент съответно да го записваме. Да го създадем, да стартираме да иницираме изработването на организационен проект за целия район. Това, апропо, беше извънредно достижение, което предотврати фрагментирането на " Марици " -те, което е район, съгласно мен, не преставам да го настоявам, с извънреден капиталов капацитет. В същото време би трябвало да се привлекат и би трябвало да назовем някои съответни начинания, с цел да могат хората, на които им е мъчно да работят с тези нереални категории, като преход, въглеродни излъчвания и по този начин нататък - да видят какъв вид промишленост, какъв вид вложения ще бъдат ".

По мотив поетия ангажимент по ПВУ въглищните централи да понижат работата си с 40% до 2026-та година Попов акцентира, че " този ангажимент от една страна е доста сложен, въпреки това той е не просто осъществим, само че той неизбежно ще се случи ".

Министър Попов разяснява и бедствието в Царево. На въпрос дали България е поискала помощ по европейския механизъм, който разрешава отплата на вредите от наводненията, той акцентира, че към момента не сме поискали пари. " Първо би трябвало да завърши оценката на вредите, оценката на самия случай, на самия проблем. Премиерът е назначил комисия, която ще работи може би още седмица-две най-вече, с цел да стигне до умозаключение. Тя се оглавява от моя заместник-министър. Ние следин доста от близко обстановката. Общо взето обстановката, вредите и аргументите са известни, само че би трябвало да изчакаме крайния резултат. Тогава ще би трябвало да се реши дали ние имаме потребност от външна помощ. Или ще можем да отделим тези пари от бюджета. Аз персонално съм песимистичен към тази концепция, че за всяко нещо и за всяка неволя би трябвало да вървим в Брюксел да желаеме помощ. Аз бях в Царево за един ден. Удивително е това, което се прави на място. Колко бързо се работи, какъв брой проведено се работи. Удивително е също, звучи малко като фукане, само че по какъв начин всички държавни институции се задействаха с извънредно добра съгласуваност ", акцентира министърът.
Източник: novinite.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР