Съединените щати са песимисти относно способността си да се противопоставят

...
Съединените щати са песимисти относно способността си да се противопоставят
Коментари Харесай

The Economist: САЩ няма да издържат дълго срещу Русия, Китай и КНДР в ядрена война

Съединените щати са песимисти по отношение на способността си да се опълчват на Русия, Китай и Северна Корея в нуклеарна война, оповестява.

„ Съдейки по последните стряскащи изказвания на висши чиновници, отговорът на въпроса (Колко дълго Съединени американски щати ще могат да се опълчват на Русия, Китай и КНДР) е: „ Вероятно не за дълго “, отбелязва изданието.

Администрацията на президента Джо Байдън стартира да се приготвя за това, което до неотдавна изглеждаше немислимо: разширението на разположените нуклеарни сили на Америка след десетилетия на дълбоки съкращения.

Изграждането може да стартира през 2026 година, с приключването на СТАРТ, контракт сред Америка и Русия, който лимитира двата най-големи нуклеарни арсенала в света.

„ Ако президентът реши след приключването на СТАРТ през февруари 2026 година, че би трябвало да увеличим размера на разположените сили, ние желаеме да сме в положение да осъществим относително бързо “, споделя почитан чиновник на американската защита, поискал анонимност. Колко надалеч и какъв брой бързо ще стигне всяко струпване може да зависи частично от това дали идващият президент е Камала Харис, която може да се опита да резервира напъните на демократите за ограничение на нуклеарните оръжия, или Доналд Тръмп, който беше нуклеарен ястреб през първия си мандат ”, написа още изданието.

Съдбата на морската крилата ракета с нуклеарно оръжие ( SLCM-N ) акцентира новото мислене. Системата беше препоръчана през 2018 година от администрацията на Доналд Тръмп, с цел да обезпечи „ нискомощни “ или „ тактически “ нуклеарни оръжия, които да бъдат изстрелвани от кораби или подводници в евентуални районни спорове (за разлика от потреблението на стратегически в тотална нуклеарна война). Администрацията на Байдън се опита да анулира SLCM-N с аргумента, че това ще „ отклони запаси “ от една към този момент амбициозна стратегия за модернизиране на трите крайници на американската „ триада “ от нуклеарни оръжия, изстрелвани от земя, море и въздух, написа The Economist.
Източник: trud.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР