Австралия победи Франция с дузпи и стигна до полуфиналите на Световната купа за жени

...
Съдомакини Австралия победи Франция със 7-6 след изпълнение на дузпи,

Съдомакини Австралия победи Франция със 7-6 след изпълнение на дузпи, за да стигне до последните четири на Световното първенство за жени за първи път, след като техният четвъртфинал завърши без резултат при 0-0 след продължения в събота.

Вратарят на Австралия Макензи Арнолд спаси три френски дузпи и сама пропусна една в драматична дузпа, като Кортни Вайн се засили, за да реализира решаващия точен удар и изпрати Австралия на полуфинал срещу Англия или Колумбия.

Франция, които искаха да стигнат до полуфиналите за втори път след 2011 г., имаха по-доброто от първото полувреме и продълженията и ще съжаляват за няколко пропуснати шанса на терена, докато се прибират у дома.

Австралийският нападател Мери Фаулър имаше по-рано отхвърли няколко шанса – един спрян от сензационно блокиране на Елиса де Алмейда – и капитанът Сам Кер не успя да нанесе ясен удар към вратата, след като беше въведен като резерва в 55-ата минута.