Събитието е под наслов Не сме неутрални!“Поредно шествие в подкрепа

...
Събитието е под наслов Не сме неутрални!“Поредно шествие в подкрепа
Коментари Харесай

Мирно шествие в подкрепа на Украйна в София

Събитието е под наслов „ Не сме неутрални! “
Поредно шествие в поддръжка на Украйна събра голям брой жители в центъра на София. Началото беше на пл. „ Св. Александър Невски “. Разпънато беше огромно украинско знаме.

Събитието е под наслов „ Не сме неутрални! “, а съответният мотив станаха убийствата на цивилни в Буча.

„ Не можем да останем неутрални като страна. Трябва да помогнем на Украйна да отбрани децата си от тази безподобна експанзия, включително и с военно-отбранителна помощ. Всички наши сътрудници в Европейския съюз към този момент го направиха без нас и Унгария “, обявиха уредниците на митинга.

Началната точка на шествието е площад " Александър Невски ", с цел да могат стачкуващите да се извърнат към депутатите с гледище да заемат безапелационна позиция.

След това шествието ще продължи до Руския културно-информационен център. Участниците са призовани да вземат със себе си остарели обувки, които ще бъдат оставени пред постройката в памет на жертвите в Украйна. Накрая шествието ще се насочи към Българска национална телевизия.

" За да сме сигурни, че този път националната телевизия ще ни отрази и да желаяме медиите да спрат да назовават оправдаването на убийства и военни закононарушения " позиция ". Накрая ще приключим пред МОЧА (Монумент на окупационната алена армия), където още веднъж ще запалителен свещи и ще запазим минута безмълвие в памет на жертвите на тази чудовищна война ", споделят уредниците.

Плакатът за шествието е дело на световноизвестният български аниматор и художник Теодор Ушев.
Източник: tribune.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР