С ученици от Варна започна Job Lab – най-новата социално

...
С ученици от Варна започна Job Lab – най-новата социално
Коментари Харесай

Силен старт на програмата за умения на бъдещето Job Lab на Vivacom

С възпитаници от Варна стартира Job Lab – най-новата обществено виновна самодейност на Vivacom за подготовка на младежите в България за сполучлив професионален път. На 26 февруари се организира първото игровизирано образование от програмата в Професионална гимназия по стопанска система и технологии „ Д-р Иван Богоров “ в морската столица.

Ученици от разнообразни специалности от 11-и и 12-и клас минаха през ролеви игри, симулации и на практика извършения, които ги предизвикват да излязат отвън зоната на комфорт и да развият мощните си страни.

Комуникация, сериозно мислене, работа в екип, решение на проблеми, прочувствена просветеност, адаптивност и цифрови и AI умения са измежду главните тематики в Job Lab. Vivacom осъществя програмата в партньорство с организацията „ Развий се “, чиито сертифицирани обучители водят заниманията посредством интерактивни формати, дейна работа и извършения. По време на образованието във Варна 27 възпитаници се срещнаха с платформата LinkedIn, като работиха и по действителни проблеми – от решение на учебни проблеми и кандидатстване за мечтаната работа до основаване на тактики за възстановяване на работната среда и ръководство на времето.

Младежите се включиха с огромен възторг – задаваха въпроси, споделяха хрумвания и работеха като същински екип. Повече от половината от тях демонстрираха висока проактивност и бяха отличени със звезда. Това ясно демонстрира какъв брой огромен капацитет имат децата, когато получат късмет да се изявят “, разяснява Виктория Стоянова, създател на Развий се.

Job Lab се организира в миг, когато бизнесът все по-често показва неналичието на меки умения като главно предизвикателство пред младите претенденти за работа. Програмата на Vivacom адресира точно тази празнота сред образованието и действителната, динамично изменяща се работна среда.

Водени от тези изследвания и прогнози за бъдещето, стартирахме програмата Job Lab. Тя е естествено продължение на дългогодишната поддръжка на компанията за развиването на младежите в България и на напъните ни да им оказваме помощ да създадат уверени първи стъпки в професионалния си път “, споделя Елица Георгиева, шеф „ Корпоративни връзки “ във Vivacom.

Следващата фаза от програмата включва независима работа на младежите и оценка на тяхното изцяло показване. Финалният стадий е образователна аудиенция в централата на Vivacom в София, където най-активните участници ще имат опция да се потопят в действителна работна среда, както и да преминат през спомагателни образования за подготовка за изявление за работа, AI и цифрови умения.

Пилотното издание на Job Lab обгръща градовете София, Благоевград, Варна и Велико Търново и ще приключи през май 2026 година
Vivacom Виваком
Източник: economic.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР