С трипъл-дабъл на Лука Дончич от 22 точки, 12 борби

...

Дончич и Порзингис изведоха Далас до победа срещу Сан Антонио

С " трипъл-дабъл " на Лука Дончич от 22 точки, 12 битки и 12 асистенции Далас Маверикс победи Сан Антонио Спърс със 115:104 в мач от следващия кръг на програмата в Националната баскетболна асоциация, игран тази нощ.

За 22-годишния Дончич това е осми " трипъл-дабъл " за сезона и общо 33-ти в кариерата му.

Много мощна поддръжка на словенеца оказа другата европейска звезда на " маврите " - латвиецът Кристапс Порзингис, който приключи срещата с 28 точки и 14 битки.

Джош Ричардсън добави още 12 точки за триумфа на домакините, който е четвърти следващ за тях и 19-и през акция, като с него те резервираха осмото си място в Западната конференция.

ДеМар ДеРоузън бе най-полезен за Сан Антонио с 30 точки и 11 асистенции. Пати Милс осъществя още 14 точки, а Руди Гей приключи с 13.

" Шпорите " се движеха доста добре в мача доникъде на последната четвърт, когато пропуснаха 11 следващи изстрела, позволявайки на Далас да се откъсне уверено в резултата.