С три мача днес приключва последният 30-и кръг от редовния

...

ЦСКА се нуждае от нова победа срещу Ботев Враца, за да не изостане от Лудогорец

С три мача през днешния ден завършва последният 30-и кръг от постоянния сезон на Първа лига. В първия от тях Берое посреща Хебър от 15:30 часа. В 17:45 би трябвало да стартира дуелът Локомотив Пд - Левски, а в късната среща ЦСКА е хазаин на Ботев Вр, като ст. " Българска войска " ще остане празен поради наказване на " армейците ".

ЦСКА завоюва против врачани с 4:0 по-рано през сезона. В последните три директни дуела сред двата отбора столичани са отбелязали 12 гола, до момента в който Ботев Враца има вкарани единствено два.

Саша Илич няма да може да разчита на двама съществени футболисти в идния мач. Става въпрос за Амос Юга и Браян Морено. Последният получи травма през първото полувреме на дербито с Лудогорец и заради тази причина не попадна в сметките за мача с Хебър Пазарджик в предния кръг.

Левски пък отпътува за Пловдив със самочувствието на тим, спечелил 4 от последните си 5 мача в Първа лига. Благодарение на положителните си резултати гостите се нареждаха на четвъртото място във краткотрайното класиране. Тимът изостава на пет точки зад третия – ЦСКА 1948.

Локомотив Пловдив от своя страна записа тъждество 1:1 в гостуването си на Славия. Двата гола в срещата бяха маркирани през второто полувреме. Кристиан Добрев вкара в 48-та минута, а Хорхе Сегура с дебютно си попадение за Локомотив Пловдив уреди точката за „ смърфовете “ в 87-та минута. След този мач Славия се задържа на шестото място с 49 точки, а Локомотив Пд е седми с 47.

Берое завоюва два от последните три дуела против Хебър. В последните три директни дуела сред двата отбора старозагорци са отбелязали 10 гола, до момента в който противникът им е вкарал единствено 3.