С решение на правителството на Република България 29 юни е

...
С решение на правителството на Република България 29 юни е
Коментари Харесай

Пътни акции в Деня на безопасността

С решение на държавното управление на Република България 29 юни е разгласен за Национален ден на сигурността на придвижването по пътищата.

По мотив днешната дата в Пловдив чиновници от бранш „ Пътна полиция “ организираха открити беседи с жители по тематиката за сигурността и вярното държание на пътя. За времето от 10 ч. до 12 ч. униформените бяха позиционирани с двата високоскоростни служебни автомобила „ БМВ “ зад централните трибуни на гребния канал.

Всеки, който имаше интерес, научи от пътните служители на реда кои са най честите аргументи за пораждане на произшествия, какви наказания се постановат на нарушителите и по какъв начин полицията работи, с цел да обезпечи сигурността на участниците в придвижването.

Със съдействието на Български червен кръст бяха показани главните способи да оказване на долекарска помощ на потърпевш в злополука, а някои водачи изпробваха очила та, които симулират дезориентацията и изкривяването на зрението при приложимост на алкохол.

С две начинания през днешния ден се включиха и сътрудниците им от Карлово.

На едно от кръстовищата в подбалканския град те насочиха към малчугани в ажни рекомендации по какъв начин да пресичат безвредно улицата къде и с каква екипировка да карат велосипедите си.

Оказа се, че множеството деца са осведомени с главните правила за придвижване и ги извършват съзнателно, дружно със своите родители и по възрастни близки.

С необикновен интерес момченцата и момиченцата разгледаха патрулния автомобил и оборудването, с което чиновниците на реда работят на терен.

Междувременно на изхода на Сопот, в посока село Анево, бе построен надзор само че пропускателен пункт, на който спрените водачи получиха препоръки за нараснало внимание, дисциплинираност, приемливост и отговорност на пътя.
Източник: plovdiv-online.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР