С огромна изненада започна XXII кръг от английската Висша лига. Новият

...

Евертън победи лидера Арсенал и завърза битката за титлата

С голяма изненада стартира XXII кръг от британската Висша лига.

Новият управител Шон Дайч изведе Евертън до първа победа в формален дуел от месец октомври предходната година и то не против какъв да е, а против водача Арсенал!

„ Карамелите “ се постановиха над водачите в класирането с минималното 1:0 и по този начин се измъкнаха от зоната на изпадащите, нанасяйки едвам 2-ра загуба на „ топчиите “ през сезона.

Нещо повече, те прекъснаха серията си от 4 провали във всички шампионати и на процедура надиграха своя противник, защото имаха надалеч по-чистите голови положения преди почивката.

Нападателят им Доминик Калвърт-Люин обаче пропусна 2 отлични благоприятни условия, а един път с глава от чудесна позиция не съумя да се разпише и Абулдай Дукуре.

Гостите имаха един действителен късмет през първото полувреме, пристигнал след хубаво воле на Букайо Сака, но топката бе избита на самата голлиния.

Така паузата пристигна при нулево реми, само че четвърт час след нея домакините нанесоха своя удар. В 60-ата минута с глава след корнер се разписа Джеймс Тарковски, който работи
Източник: tribune.bg