Вратата за връщане на Великобритания в ЕС е отворена, пише Times
С обещанието да върне страната назад в Европейски Съюз, в случай че стане водач на лейбъристите и министър-председател, Уес Стрийтинг наруши едно табу на Острова и разпростра спор, за който доста политици и дипломати на континента безшумно копнеят през по-голямата част от десетилетието, разяснява изданието.
Източници в държавните управления на четири страни от Европейски Съюз, пожелали анонимност, обявиха, че по принцип биха се радвали да видят Англия още веднъж в блока. Някои обаче се тормозят, че маневрата на Стрийтинг може да се обърне против тях и да разпали въглените на евроскептицизма във Англия и да дестабилизира в допълнение връзките сред Лондон и Европейски Съюз.
Министър от една европейска страна е декларирал пред вестника: „ Вратата е отворена. Но най-важното за нас е устойчиво държавно управление в Лондон. Нов кръг от поляризиращи дебати за Европейски Съюз несъмнено би провокирал доста безпокойствие тук. “ Оптимистите от европейска страна настояват, че е назрял моментът Обединеното кралство да се завърне в общността, тъкмо както останалата част от Европа се сплотява пред опасността от Русия и враждебността от администрацията на Тръмп.
Те от дълго време считат Брекзит за драматичен и непотребен акт на бойкот против себе си, който също е навредил и на Европейски Съюз. Един европейски посланик съобщи, че аргументът на върха на Лейбъристката партия се следи с огромен интерес. Европейците предизвестяват, че „ пътят назад ще бъде също толкоз дълъг, колкото беше и на открито, макар че си коства “. Това обаче няма да стане съгласно английските условия.
Източници в държавните управления на четири страни от Европейски Съюз, пожелали анонимност, обявиха, че по принцип биха се радвали да видят Англия още веднъж в блока. Някои обаче се тормозят, че маневрата на Стрийтинг може да се обърне против тях и да разпали въглените на евроскептицизма във Англия и да дестабилизира в допълнение връзките сред Лондон и Европейски Съюз.
Министър от една европейска страна е декларирал пред вестника: „ Вратата е отворена. Но най-важното за нас е устойчиво държавно управление в Лондон. Нов кръг от поляризиращи дебати за Европейски Съюз несъмнено би провокирал доста безпокойствие тук. “ Оптимистите от европейска страна настояват, че е назрял моментът Обединеното кралство да се завърне в общността, тъкмо както останалата част от Европа се сплотява пред опасността от Русия и враждебността от администрацията на Тръмп.
Те от дълго време считат Брекзит за драматичен и непотребен акт на бойкот против себе си, който също е навредил и на Европейски Съюз. Един европейски посланик съобщи, че аргументът на върха на Лейбъристката партия се следи с огромен интерес. Европейците предизвестяват, че „ пътят назад ще бъде също толкоз дълъг, колкото беше и на открито, макар че си коства “. Това обаче няма да стане съгласно английските условия.
Източник: frognews.bg
КОМЕНТАРИ




