С гол в четвъртата минута на добавеното време Емполи победи

...

Емполи се откъсна от опашката в Серия А и задълбочи кризата в Сасуоло

С гол в четвъртата минута на добавеното време Емполи победи с 3:2 като посетител Сасуоло в първия съботен мач от 26-ия кръг на италианската Серия " А ".

Сасуоло на два пъти успяваше да изравни в хода на срещата, само че Емполи имаше последната дума и посредством Симоне Бастони стигна до трите точки, с цел да запише петия си следващ мач без загуба. В същото време домакините от Реджо Емилия остана без победа в пета поредна среща и се озоваха в зоната на изпадащите.

Емполи поведе в 11-ата минута посредством бранителя Себастиано Луперто, което се оказа и единственото попадение до почивката.

В 54-тата минута Сасуоло изравни от дузпа, която бе осъществена от юношата на Интер Андреа Пинамонти.

Десет минути по-късно Емполи си върна задатъка, с помощта на новото попълнение М`Байе Нианг. Сенегалецът бе прецизен от дузпа, като по този начин се разписа в трети следващ мач.

Джан Марко Ферари възвърне още веднъж равенството четвърт час преди края, само че в продължението на срещата Бастони засече центриране на Разван Марин от фаул, с цел да смълчи трибуните на стадион " Мапей ".

С успеха Емполи се изкачи до 13-о място във краткотрайното класиране с 25 точки. Сасуоло е на 18-о място с 20 точки.