С човек по-малко на терена Ботев победи гостуващия в Пловдив

...

Левски претърпя трета поредна загуба

С човек по-малко на терена " Ботев " победи гостуващия в Пловдив " Левски " с 1:0 и нанесе трето следващо проваляне на " сините " в Първа лига.

Автор на гола за " канарчетата " бе резервата Стивън Петков (на снимката), който наказа родния си клуб с гол в 79-ата минута. Попадението е негово 9-о в шампионата, като всичките са вкарани, откакто Петков е влизал като запаса.

Пловдивският отбор игра 50 минути с човек по-малко, защото Димитър Пиргов получи пряк червен картон в 41-ата минута.

След удари на домакините топката два пъти удари греда на вратата на " сините " - на Жоао Пауло (7-а) мин. и на Тодор Неделев (45-а). Халфът на " Левски " Габриел Обертан (28-а) също уцели греда, а пък нападателят Сержиу Буш пропусна да вкара на празна врата в 75-ата мин.

По-късно през днешния ден са последните два мача от първата шестица: " Лудогорец " - " ЦСКА-София ", които спорят за челото на таблицата, и " Верея " - " Берое ", като при победа на беройци, те ще изпреварят " Левски " и ще станат трети.
Източник: segabg.com