С 30 стотинки ще бъде увеличена цената за час престой

...
С 30 стотинки ще бъде увеличена цената за час престой
Коментари Харесай

С 30 стотинки ще бъде увеличена цената за час престой в синята зона в Бургас

С 30 стотинки ще бъде увеличена цената за час престой в " синята зона " в Бургас.

По време на днешното си постоянно съвещание общинските съветници гласоподаваха позитивно предлагането за смяна на таксата, която ще влезе в действие от 1 август.

Цената за престой в " зелената зона " няма да бъде изменена, взеха решение още съветниците. Тя ще остане 1 лев за час престой.

Припомняме, че решението за увеличение на цената за " синята зона " в града бе взето от Общински съвет още в края на предходната година. Причина за отсрочване на въвеждането ѝ стана тъжба, импортирана от някогашния регионален шеф на област Бургас Пламен Янев.

Според днешното гласоподаване на докладната за актуализиране на цените на административните такси в регионалния център, годишният длъжностен абонамент в " синя " и " зелена " зона ще бъде 390 лв.. Предложението беше подкрепено от 48 общински съветници.

По време на съвещание от общинската администрация припомниха, че цената за престой в " синята зона " не е обновена от обособяването ѝ през 2010 година. 
Източник: inews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР