Руският Краснодар взе крехък аванс от 2:1 срещу гръцкия гранд

...

Краснодар взе аванс срещу ПАОК

Руският Краснодар взе нежен задатък от 2:1 против гръцкия гранд ПАОК в първия мач от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Реваншът е на 30 септември на стадион " Тумба " в Солун.

Двубоят стартира кошмарно за домакините от Краснодар. Още в седмата минута реферът Клеман Тюрпен даде дузпа за гостите, отсъдена за игра с ръка след намесата на ВАР.

Халфът Димитриос Пелкас обаче не съумя да осъществя наказателния удар, откакто стражът на " биковете " Матвей Сафонов избави. В 32-ата минута обаче Пелкас, който е капитан на ПАОК, съумя да открие резултата. Само шест минути по-късно Виктор Класон изравни за домакините от дузпа. Резултатът се резервира до 70-ата минута, когато Реми Кабела съумя да донесе успеха за Краснодар.

Резултатът дава обещание забавен реванш, в който и двата тима има своите шансове да продължат.