Руската държавна корпорация Ростех е готова да продаде изтребители Су-35

...
Руската държавна корпорация Ростех е готова да продаде изтребители Су-35
Коментари Харесай

Русия предлага изтребители Су-35 на Турция, вместо американските F-35

Руската държавна корпорация " Ростех " е подготвена да продаде изтребители Су-35 на Турция при положение, че има интерес от турска страна, съобщи началникът на компанията Сергей Чемезов, представен от ТАСС.
" Ако нашите турски сътрудници изявят предпочитание, ние сме подготвени да доставим Су-35 ", цитира думите му пресслужбата на " Ростех ".
Снощи Белия Дом заяви в документално заявление, че изважда Турция от програмата за създаване на американските изтребители-бомбардировачи от пето потомство F-35.
Причината са купените от Анкара съветски зенитно-ракетни системи С-400. Турските управляващи отвърнаха, че решението на Вашингтон ще нанесе " непоправими вреди " в връзките сред двете страни.
Съединени американски щати се притесняват, че щом бъдат ситуирани в Турция, съветските ракетни системи ще събират данни за F-35, разкривайки вероятни недостатъци на изтребителите.
Миналия месец проправителствени медии в южната ни съседка предизвестиха, че Анкара може да се откаже от американските изтребители поради механически проблеми и високите разноски. 
В четвъртък Министерството на външните работи на Турция се обърна към Съединени американски щати с апел да се откаже от решението за изключване на страната от програмата за F-35. Анкара до последно убеждаваше Вашингтон, че ракетите са ѝ витално нужни, само че остава съдружник на Америка.
Свръхзвуковият съветски изтребител от потомство 4++ Су-35С е създаден въз основата на Су-27. Той е едноместен, тежи 19 тона, практическият му таван е 20 000 м, а оптималната скорост – 2500 км/ч. Въоръжене с 30 мм авио оръдие и може да носи до 8 тона военен товар (ракети и авиобомби от друг вид).
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР