Рома се наложи с 1:0 над своя италиански съперник Милан

...

Милан - Рома 0:1 в мач от Лига Европа

Рома се наложи с 1:0 над своя италиански противник Милан в първи мач от четвъртфиналите на Лига Европа. Единственото попадение падна в 17-ата минута и бе дело на Джанлука Манчини.

Реваншът на " Олимпико " в Рим е на 18 парил.

През първото полувреме Милан сътвори повече положения, само че обратно на упованията, гостите поведоха. След центриране от ъглов удар Джанлука Манчини надскочи всички в наказателното поле и с глава вкара във вратата на Милан за 1:0 в 17-ата минута.

Това попадение раздели двата отбора в този дуел.

Рома пропусна отлична опция да поведе с 2:0 в 27-ата минута. Атака от тяхна страна приключи с центриране на Ел Шаарави, само че Майк Менян внимаваше и улови топката.

Все отново и Милан имаше благоприятни условия да измъкне равенството.

В 75-ата минута влезлият като запаса за Милан Ясин Адли се насочи към топката в наказателното поле и насочи мощен удар в горната част от вратата, само че вратарят Миле Свилар се регистрира със зашеметяващо избавяне с една ръка.

В 87-ата минута Милан пропиля още един късмет. Самуел Чуквуезе навлезе в наказателното поле и подаде топката към Оливие Жиру, само че ударът му срещна гредата.