Родители на протест в Сливен заради мухъл и влага в детска градина
Родители на деца от първа група в детска градина „ Мак " в Сливен излязоха на митинг поради неприятни условия, в които се образоват децата им. По думите им пространствата са с висока мокрота и плесен, а някои от децата към този момент имат здравословни проблеми.
„ Беше комплициран влагоабсорбатор, само че проблемите не престават. Няколко от децата развиха здравословни проблеми ", обявиха родители.
Според тях изискванията във филиала, където сега са настанени децата от група „ Щурчета ", не са подобаващи.
Родители описаха, че част от децата постоянно боледуват.
„ От началото на годината детето ми е с бактерия в носа, което провокира кашлица, хрема и отсъствия ", показа майка на дете от групата.
По думите на други родители казусът не е единствено във влажността, а и в неналичието на задоволително положителни условия за игра и образование.
Недоволството ескалирало, откакто на родителите бил препоръчан нов вид за пренасяне на групата.
Според тях става дума за помещение в партерен етаж с тесни пространства и стръмни стълби.
„ Децата би трябвало да слизат по 16-17 остри стъпала. Това е рисково ", съобщи татко на дете от групата.
Директорът на детската градина Йордан Иванов изясни, че сградният фонд е остарял и пространствата не са равностойни.
„ Тяхната група ще бъде преместена в главната постройка, в по-добри условия ", съобщи той.
От общината обявиха, че през летния интервал ще бъде осъществено проучване на постройката на филиала.
„ Ако се потвърди съществуване на влага и нужда от ремонт, ще бъдат подхванати нужните ограничения, тъй че до 15 септември децата да бъдат в естествени условия ", съобщи заместник-кметът Пепа Чиликова.
Родителите обаче упорстват за бързо и дефинитивно решение на казуса, с цел да бъдат обезпечени сигурността и здравето на децата.
„ Беше комплициран влагоабсорбатор, само че проблемите не престават. Няколко от децата развиха здравословни проблеми ", обявиха родители.
Според тях изискванията във филиала, където сега са настанени децата от група „ Щурчета ", не са подобаващи.
Родители описаха, че част от децата постоянно боледуват.
„ От началото на годината детето ми е с бактерия в носа, което провокира кашлица, хрема и отсъствия ", показа майка на дете от групата.
По думите на други родители казусът не е единствено във влажността, а и в неналичието на задоволително положителни условия за игра и образование.
Недоволството ескалирало, откакто на родителите бил препоръчан нов вид за пренасяне на групата.
Според тях става дума за помещение в партерен етаж с тесни пространства и стръмни стълби.
„ Децата би трябвало да слизат по 16-17 остри стъпала. Това е рисково ", съобщи татко на дете от групата.
Директорът на детската градина Йордан Иванов изясни, че сградният фонд е остарял и пространствата не са равностойни.
„ Тяхната група ще бъде преместена в главната постройка, в по-добри условия ", съобщи той.
От общината обявиха, че през летния интервал ще бъде осъществено проучване на постройката на филиала.
„ Ако се потвърди съществуване на влага и нужда от ремонт, ще бъдат подхванати нужните ограничения, тъй че до 15 септември децата да бъдат в естествени условия ", съобщи заместник-кметът Пепа Чиликова.
Родителите обаче упорстват за бързо и дефинитивно решение на казуса, с цел да бъдат обезпечени сигурността и здравето на децата.
Източник: cross.bg
КОМЕНТАРИ




