Ритаха ме поне 10 минути, след като бях паднал на

...
Ритаха ме поне 10 минути, след като бях паднал на
Коментари Харесай

Християн Пендиков проговори за биячите. Заплашват, че ще дойдат в България да го убият

Ритаха ме най-малко 10 минути, откакто бях паднал на земята, а полицията не реагира, споделя пребитият в Охрид българин

Пребитият в Охрид секретар на сдружението „ Цар Борис Трети ” Християн Пендиков получава от ден на ден закани. 

Пишат ми по Facebook, че ще дойдат в България и ще ме убият, показа той. Изпращат ми фотоси с оръжие, сподели мъжът в изявление за „ Тази заран “ по бТВ.

Преди няколко дни Пендиков бе изписан от ВМА, само че продължава да върви на рехабилитация, с цел да се възвърне изцяло. Имало е риск да остане неподвижен изцяло. 

Заплашваха ме, че ще ме пребият, ще ме убият, ще ми възпламенят къщата, прибавя той.

„ Македонските българи не могат да приказват пред медиите. След всяко изявление, което даваме по малките екрани, от ден на ден ни псуват и заплашват “, споделя Християн. 

„ В Северна Македония учим подправена история, съгласно която българите са фашисти, татари. След четене на международна история и за Вътрешна македонска революционна организация, осъзнах. Учехме, че единствено сърбите са ни братя и всички други желаят да стане нещо неприятно на Македония “, прибавя той.

„ Пребитият в Охрид българин е с шина, която притиска ченето му и не може да отваря устата си добре. На моменти се схваща мъчно какво ни споделя “, съобщи репортерът Ивелина Драгнева.

„ Имал е шанс. Той споделя, че когато е дошъл във ВМА, лекарите са му споделили, че на косъм се е разминал с това да е изцяло неподвижен “, прибавя тя.

Майката на Християн също получава закани. Наложило се е да се прибере в Северна Македония, тъй като бабата на пребитият българин е тежко болна. 

„ Поставиха ми шини на цялата челюст, тъй като след побоя тя бе счупена. Затова ми е затворена устата “, споделя той.

Преди да бъде атакуван, е подал 5-6 сигнала през последните месеци и не е имало реакция от полицията. Сега са доста повече заканите и те не са ориентирани единствено към него.

„ Не се храня. Мога единствено с мляко и чорба “, прибавя пребитият мъж. 

„ Бях в заведение с мои другари. Дойдоха трима индивида и ме нападнаха, тъй като съм българин. В началото единствено с думи. Бил съм изменник. Защо съм се записвал, че съм българин? И по-късно излязох от заведението, с цел да се обадя на ръководителят на клуба и да му кажа какво е станало, само че излезе Илия Спасески и ми взе телефона. Каза ми да влизам вътре и да си заставам умерено, с цел да няма проблеми. Не ме желаеха в заведението и отидох към паркинга “, споделя той.

„ Исках да си взема колата и да се прибера. Там се случи всичко. Един ме удари откъм гърба и паднах на земята. Ритаха ме най-малко 10 минути. Първият удар беше във врата, където имам счупени прешлени “, споделя Християн. 

Познавах единствено Илия Спасески, прибавя той.

„ Той е от Вътрешна македонска революционна организация ДПМН. Не сме имали непосредствен контакт, с цел да имаме проблеми. Другите, които ме биеха, не ги познавам “, споделя пребитият българин. 

„ Три пъти е нападан клуба ни. Не могат да открият обаче кой е стрелял в центъра на Охрид. Това е срамно “, разяснява той.

„ Една жена излезе от заведението и сподели, че в случай че не си тръгнат, ще извика полиция. Тогава те избягаха “, съобщи Християн. 

„ Обадих се в полицията и им описах какво е станало. Искаха да отида там. Дежурният служител на реда пък ме отпрати. Каза ми „ ти не си за тук, отивам в „ Спешната помощ “. Оставиха ме да вървя в полицията и до здравното заведение без да реагират за нищо “, прибавя той.

„ Казаха да диря метод да се прибера у дома и да си намеря доктор в Скопие. Обадих се на посланика, с цел да помоля за помощ, тъй като не смеех въобще да се движа. Благодарение на бързите дейности на дипломатите стигнах до ВМА “, споделя пребитият македонски българин. 

„ Лекарите ми сподели, че имам шанс. За малко съм щял да стана неработоспособен. В Северна Македония е обикновено да те бият, да стрелят по теб, тъй като си българин, а от полицията нищо да не подхващат “, сподели още той.
Източник: flagman.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР