Рисунките на две третокласнички от СУ Иван Момчилов“ в Елена

...
Рисунките на две третокласнички от СУ Иван Момчилов“ в Елена
Коментари Харесай

Третокласнички от Елена спечелиха полицейски конкурс

Рисунките на две третокласнички от СУ „ Иван Момчилов “ в Елена ще вземат участие в Националния конкурс „ Полицаят е мой другар и преподавател “. Творбите на девойките от класа на Йорданка Грънчарова са отличени на регионалния конкурс на същата тематика. Рисунката на Цветелина Янкова е класирана преди всичко, а на Божидара Пламенова е трета.

На 10 декември – Световен ден на човечността, началникът на районно управление (на МВР) на Министерство на вътрешните работи в Елена основен контрольор Тодор Тодоров връчи в учебното заведение грамотите на надарените деца. Ученическият конкурс за рисунка е част от плануваните действия по националната стратегия „ Детско полицейско ръководство “ на Министерството на вътрешните работи, в която е включен и трети клас на еленското приблизително учебно заведение. Проектът е за осмисляне и ангажиране на свободното време на децата и разпространение на полицейската специалност измежду тях.

Рисунките на Цветелина и Божидара ще бъдат изложени дружно с произведения на спечелилите в регионалните състезания от цялата страна на церемонията „ Полицай на годината 2018 “. С тях ще бъде извършен търг, като събраните средства ще постъпят по сметка на националната благотворителна акция за подкрепяне на децата на починалите и потърпевшите при осъществяване на служебните отговорности чиновници на Министерство на вътрешните работи.

Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР