Рилски спортист победи като гост македонския Блокотехна с 85:84 (24:20,

...

Рилски взе дерби в Македония, завърши на върха в редовния сезон

Рилски състезател победи като посетител македонския Блокотехна с 85:84 (24:20, 19:19, 25:25, 17:20) точки в трагична среща от последния кръг на постоянния сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Така възпитаниците на Людмил Хаджисотиров приключиха преди всичко в класирането с 11 победи и единствено една загуба, а Блокотехна остана на второ място с 10:2. И двата тима се класират непосредствено за финалната четворка на шампионата.

Рилски състезател ще играе на полуфиналите против спечелилия от мача сред Академик Бултекс 99 - Башкими, а Блокотехна ще се изправи против спечелилия от двойката Левски Лукойл - Тирана.

Двата тима изиграха извънредно равносилен мач. Рилски състезател въпреки всичко съумя да поведе с 43:31 малко преди почивката, само че домакините дадоха отговор със серия от 8:0 за 43:39 на полувремето.

Всичко в мача се реши пет секунди преди сирената, когато Травис Тейлър направи забивка за 85:84 и беше фаулиран, само че изпусна наказателния удар. Със сирената за домакините Данило Миятович пропусна от тройката.

За българския отбор Дерек Райт приключи с 23 точки и 7 асистенции, 19 точки вкара Травис Тейлър, а 16 точки осъществя Еван Равънел.

За Блокотехна най-резултатен беше Антон Казарновски с 21 точки, 20 точки добави Данило Миятович./БТА