Рилски спортист остана непобеден в Националната баскетболна лига , след

...

Рилски спортист постигна 14-и шампионатен успех в гостуването си на ЦСКА

Рилски състезател остана непобеден в Националната баскетболна лига, откакто записа 14-а поредна победа. Самоковци съумяха да се измъкнат при гостуването на ЦСКА в София и завоюваха с 82:76 точки, като триумфът не пристигна по никакъв начин елементарно.

„ Червените “ бяха без Джордан Калахан в този мач, а за Рилски в игра се върнаха Мирослав Васов, Йордан Минчев и Брендън Рандолф.

След този мач ЦСКА се изравни със Спартак Плевен и Берое с актив 7-7.

Самоковци започнаха със самочувствие, само че до края на полувремето домакините демонстрираха темперамент и даже се отдръпнаха на почивката с точка преднина. Слаборезултатното първо полувреме бе забравено бързо през третата част, приключила при 31:26 за самоковци. В края на мача и двата тима бяха нервни, като по-дългата пейка на гостите оказа въздействие и опитът им им донесе триумф номер 14 за сезона.

Димажио Уигинс записа 21 точки и 8 битки за спечелилите, капитанът Чавдар Костов добави 16 плюс 7 асистенции, Александър Янев приключи с 13 точки. Рандолф се завърна с 12 точки.

За ЦСКА Дерил Оуенс означи 17 точки, а с по 15 се включиха Алекс Симеонов (5 борби) и Дамян Минков (4 борби).

В идващия кръг, в събота ЦСКА приема Левски във Вечното дерби, а Рилски състезател е хазаин на Черно море Тича.