Renault SA ще инвестира €128,5 милиона в придобиването на 50

...
Renault SA ще инвестира €128,5 милиона в придобиването на 50
Коментари Харесай

Renault купува 50% от китайски производител на електромобили

Renault SA ще влага €128,5 милиона в придобиването на 50 % от китайската компания Jiangling Motors Corp. като част от напъните си да навлезе по-сериозно на най-големия авто пазар в света, написа Bloomberg.

Китайското сдружение, основано през 2015 година, има позволение за производството на електрически автомобили. Все отново компанията е измежду дребните играчи на пазара - през 2018 година продажбите и са към 50 000, а през 2017 - 38 000. " Това партньорство в бизнеса с електрически автомобили с JMCG ще поддържа проекта ни за напредък в Китай и опциите ни в региона на колите на ток ", сподели Франсоа Провос, шеф в Renault за Китай. Компанията към този момент има съглашения за произвеждане и взаимопомощ с Nissan Motor Co. и Dongfeng Motor Corp.

Френската компания все още има лимитирано наличие в Поднебесната империя, само че има проект за стартиране на нов електрически автомобил на пазара тази година. Renault възнамерява и хибридни версии на три от съществуващите си модели, които би трябвало да завоюват китайските консуматори.

Според шефът на продажбите на Renault Оливие Мюрг, макар че китайският пазар сега е в крах, това е територия с доста благоприятни условия за Renault, тъй като пазарът на електроколи нараства бързо.

Стана ясно и че компанията планува да влага повече от 1 милиард евро, с цел да ускори продажбите си и във Франция. /money.bg
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР