Ремонтът на ул. Опълченска продължава, написа кметът на София Васил

...
Ремонтът на ул. Опълченска продължава, написа кметът на София Васил
Коментари Харесай

Кметът продължава незаконния ремонт на Опълченска

Ремонтът на ул. „ Опълченска " продължава, написа кметът на София Васил Терзиев в профила си във Facebook.

Преди ден Дирекцията за народен строителен надзор (ДНСК) оповестиха, че са издали заповед за прекъсване осъществяването на градежа по ул. " Опълченска " до премахване на позволените нарушавания.

„ Научихме за желанието за прекъсване на ремонта от медиите, а не посредством публична връзка от ДНСК. Констативният акт получихме преди малко. Това е неприемливо “, написа още кметът на София. Липсата на съгласуваност сред институциите основава безпорядък и спомагателни неудобства за жителите, добавя Васил Терзиев. Според него София заслужава дейно ръководство на инфраструктурните планове, а не изненадващи решения без аргументация.

Терзиев отбелязва, че модернизацията на ул. „ Опълченска " е стратегически значим план за града - последната изчезнала част от основен градски кръг, който ще облекчи трафика, ще понижи тапите и ще усъвършенства транспортните връзки сред значими пътни артерии.

Кметът на София добавя, че още през януари Столичната община е открила проблеми с качеството на строителните материали и е изискала от изпълнителя тяхната замяна за негова сметка – без спомагателни разноски или закъснение за жителите. Според Васил Терзиев корекциите могат да се правят редом с останалите строителни действия, без да се постанова изцяло заледяване на плана.

Спирането на ремонта на Опълченска от ДНСК е голословно и ще докара до съществени транспортни проблеми, написа още Терзиев, като трамвайните линии, които ще останат отвън употреба за по-дълго, трафикът ще се натовари в допълнение и всичко това ще донесе неудобства на хиляди жители.

Васил Терзиев показва, че в региона на ул. „ Опълченска “ към този момент се построяват нови зелени площи с лехи и съвременна поливна система, като. пространството ще бъде по-функционално, по-зелено и по-приятно за живеене. Надяваме се да не се основават непрестанно изкуствени спънки за реализацията на плана. Софиянци заслужават да живеят в хубава градска среда, приключва Терзиев.

създател: СЛАВА
...
Източник: slava.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР