Рекордьорът по трофеи от Шамипонската лига Реал Мадрид гостува на

...

НА ЖИВО: Галатасарай - Реал Мадрид, съставите

Рекордьорът по титли от Шамипонската лига Реал Мадрид гостува на Галатасарай и няма право на неточност. "Белите " имат единствено една точка от първите си два конфликта и в случай че не победят в тежкия мач в Истанбул, може да се стигне до съществени разтърсвания.

В първият дуел от груповата фаза Реал записа загуба с 0:3 от френския първенец Пари Сен Жермен на „ Парк де Пренс “. Последва и домакинска издънка против Брюж – 2:2. Тогава „ лос бланкос “ губеха на почивката с 0:2, само че в последна сметка съумяха да вземат точката.

Турският отбор също е в нежелана позиция, като има единствено една точка от гостуването си на Брюж.

Двата отбора имат четири срещи на равнище Шампионска лига. През април 2013 година двата тима се срещнаха на четвъртфиналите. Тогава Реал победи с 3:0 в Мадрид, само че загуби с 2:3 в Истанбул. През идващия сезон се срещнаха още веднъж, само че този път в груповата фаза. И в двата дуела краен победител бяха „ кралете “, като общият резултат от двете срещи беше 10:2.

Стартови сформира на двата тима:

Галатасарай ( 4-3-3) : 1. Фернандо Муслера (к) – 22. Мариано, 27. Кристиан Люиндама, 45. Маркао, 55. Юто Нагатомо – 15. Райън Донк, 92. Стивън Н’Зонзи, 6. Жан-Мишел Сери – 10. Юнес Белханда, 23. Флорин Андоне, 11. Райън Бабел

Старши треньор: Фатих Терим

Реал Мадрид ( 4-3-3) : 13. Тибо Куртоа, 12. Марсело, 4. Серхио Рамос, 5. Рафаел Варан, 2. Даниел Карвахал – 15. Федерико Валверде, 14. Каземиро, 8. Тони Кроос – 7. Еден Азар, 9. Карим Бензема, 27. Родриго

Главен арбитър: Даниеле Орсато , Италия

Стадион: „ Тюрк Телеком Арена “ , Истанбул, Турция