Реките на София не са канали. Може и да са

...
Реките на София не са канали. Може и да са
Коментари Харесай

Васил Терзиев пита софиянци за бъдещото развитие на зелената зона около река Владайска

Реките на София не са канали. Може и да са били третирани по този начин дълги години, само че е време да ги върнем на града и на хората. Това заяви кметът на София Васил Терзиев, представен от пресцентъра на Столична община.

Неговата визия за река Владайска планува тя да се трансформира от сива външна страна в обществен и зелен гръбнак на столицата, който свързва кварталите, вместо да ги разделя. 

В позицията си кметът акцентира, че Владайска прекомерно дълго е била „ невидима “ - декор под мостовете, около който просто бързаме. Целта на новата визия е да се вдъхне живот в сърцето на града, като бетонното корито се трансформира в пространство за хората.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР