Реджеп Ердоган сравни силата на земетресенията с атомни бомби 212

...
Реджеп Ердоган сравни силата на земетресенията с атомни бомби 212
Коментари Харесай

Над 41 000 са жертвите на трусовете в Турция и Сирия, спасиха 77-годишен мъж

Реджеп Ердоган съпостави силата на земетресенията с атомни бомби

212 часа след мощните трусове в Турция и Сирия отдолу под руините в град Адъяман жив е изваден 77-годишен мъж, оповестява Българска национална телевизия.

Според лекари той е в приемливо общо положение. През миналия ден, повече от седмица след люлеенето, бяха избавени общо 9 души. 

Жертвите на трусовете към този момент са над 41 000. 

След етапа на издирването и спасяването, стартира идващият стадий - грижата за оживелите. Увеличават се опасенията от тежка филантропична рецесия. Като по-тежка е обстановката в Сирия. Властите там откриха още 2 контролно пропускателни пункта, с цел да може филантропична помощ да стигне до засегнатите сирийски региони.

Междувременно турският президент Реджеп Таип Ердоган съпостави земетресенията, блъснали страната, с атомни бомби, оповестява Нова телевизия. 

В телевизионно послание, президентът още удостовери, че над два милиона и 200 хиляди души са напуснали засегнатите региони. 

През последните дни имаше вълна от рецензии против държавното управление на Ердоган, като мнозина упрекнаха, че реакцията на управляващите в оправянето с рецесията е била незадоволително съответна и бърза. Турският президент обаче посочи, че силата на трусовете е наподобявала тази на " стотици мощни атомни бомби ". 

Междувременно Нова телевизия заяви, че е била избавена котка от високите етажи на порутен жилищен блок. Тя беше свалена от пожарникарите със профилирана техника - в коша на екскаватор, участващ в избавителните интервенции.

На запис се чува по какъв начин жена споделя, че домашният любим незабавно би трябвало да получи вода, тъй като евентуално е обезводнен. Веднага, откакто е изведена в сигурност, котката е откарана за подробен обзор при ветеринарен доктор.
Източник: flagman.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР