Реал Мадрид спечели Световното клубно първенство след като в страхотен

...

КРАЛ НА СВЕТА! Реал Мадрид спечели Световното клубно първенство!

Реал Мадрид завоюва Световното клубно състезание откакто в страховит заключителен конфликт надделя саудитския Ал Хилал с 5:3. Двата тима предложиха представление на почитателите по трибуните, само че класата на испанския исполин беше забележима.
Още с началния съдийски сигнал футболистите на Реал се настаниха в половината на противника и подложиха на напрежение саудитския отбор. След няколко неточни отигравания разумно се стигна до разкриване на резултата още в 13-ата минута. Бензема изведе по великолепен метод Винисиус очи в очи с вратаря Ал Маюф и той с техничен удар прати топката в мрежата на Ал Хилал за 1:0.
Пет минути по-късно Реал вкара и втори гол. Саудитците не можаха да изчистят топката отвън наказателното поле и Феде Валверде с хубав удар от въздуха матира стража на Ал Хилал - 2:0.
В 26-ата минута високо изнесената отбрана на Реал бе матирана от дълго подаване към Муса Марега. Малийският нападател не разреши да бъде настигнат и с удар по земя под плонжа на Лунин върна едно попадение.
Не бяха минали и 10 минути от второто полувреме, когато Реал нанесе трети удар. Двойно подаване на левия фланг сред Камавинга и Винисиус изведе бразилеца зад защитата на противника. Бразилецът с външен фалц с десния крайник прати топката към Бензема, който от придвижване повиши на 3:1.В 58-ата минута падна и четвърти гол. Карвахал проби отдясно и изведе чудесно Валверде в пеналтерията, а уругваецът без закъснение прати топката в мрежата.

В 63-ата минута Ал Хилал върна едно попадение, употребявайки аристократичната игра в защита на " кралете ". Аржентинецът Лусиано Вието се измъкна от  бранителите и с техничен удар преодоля Лунин - 4:2.

Тимът на Анчелоти обаче бързо си върна задатъка от три гола, откакто Винисиус се разписа за повторно в мача. Резервата Дани Себайос сподели техника в пеналтерията и благородно даде топката на бразилеца, който с обмислен удар прати топката в далечния ъгъл за 5:2.

Головата фиеста в Рабат обаче като че ли нямаше край. В 79-ата минута Лусиано Вието получи топката с тил към вратата, само че със ужасно превръщане откри метод да порази мрежата на Реал още един път за 5:3. Две минути по-късно Муса Марега пропусна да вкара от чиста позиция.
5:2 Винисиус 69
5:3 Вието 79 Стартови сформира: Реал М: Лунин, Карвахал, Рюдигер, Алаба, Камавинга, Кроос, Чуамени, Модрич, Валверде, Винисиус, Бензема Ал Хилал: Ал Муаюф, Абдулхамид, Жанг, Ал Болеаи, Ал Даусари, Куелар, Кано, Карило, Ал Даусари, Вието, Марега.
Източник: novsport.com