Реал Мадрид се наложи над втородивизионния Нумансия с 3:0 като

...

Реал реши предсрочно спора с Нумансия, Барса не успя да победи Селта на "Балаидос"

Реал Мадрид се наложи над втородивизионния Нумансия с 3:0 като посетител в първи дуел от 1/8 финалите на шампионата за Купата на Испания. Гарет Бейл даде преднина на "белия балет" от прецизен изстрел от дузпа, а домакините останаха с човек по-малко в 60-ата, когато Папе Диаманка получи втори жълт картон за груба игра против Начо.

В 89-ата минута бе отсъдена втора дузпа за Реал, която бе осъществена от Иско, а в спомагателното време Ашраф Хакими даде съвършен пас на Борха Майорал и 20-годишният нападател с глава фиксира крайното 3:0. Ответният мач ще се играе на "Сантяго Бернабеу" на 10 януари.

Селта и Барселона приключиха 1:1 на стадион "Балаидос" във Виго. Хосе Арнаис даде преднина на каталунците след 1/4 час игра, а галисийците изравниха в 31-ата минута посредством Пионе Систо. Двата тима ще спорят на "Ноу Камп" на 11 януари. В други дуели от Купата на краля Леганес победи Виляреал с 1:0, а Еспаньол отстъпи пред Леванте с 1:2. /БГНЕС
Източник: bgnes.com