Реал (Мадрид) постигна пълен обрат срещу Севиля в мач от

...

Винисиус герой за Реал при пълен обрат над Севиля

Реал (Мадрид) реализира цялостен поврат против Севиля в мач от 15-ия кръг на Ла Лига. На своя " Бернабеу " испанският гранд взе скъп триумф с 2:1.

Гостите поведоха с гол на Рафа Мир в 12-ата минута, а в 32-ата минута Карим Бензема изравни. В 87-ата минута Винисиус донесе трите точки с гениално осъществяване.

Двата тима изиграха прелестен за окото мач с доста бързо движение. Гостите имаха няколко положителни благоприятни условия през първото полувреме посредством Лукас Окампос, а в продължението на мача Тибо Куртоа трябваше да се намесва уверено след изстрел с глава на Томас Дилейни. От своя страна " белите " изиграха мощно второ полувреме, в което заслужиха триумфа.

Така Реал резервира задатъка си на върха във краткотрайното класиране с 4 точки пред втория Атлетико (Мадрид).

" Белият балет " събра 33 точки, а Севиля е на четвърта позиция с 28.