Реал Мадрид победи като гост лидера в класирането Фенербахче с

...

Реал Мадрид надигра лидера Фенербахче с 85:71 в Евролигата

Реал Мадрид победи като посетител водача в класирането Фенербахче с 85:71 в среща от 11-ия кръг на баскетболната Евролига.

За Фенербахче това е първо проваляне като хазаин, а за Реал шеста поредна победа този сезон.

Гостите преобладаваха през целия мач, като на почивката резултатът бе 46:34 в тяхна изгода. Третата четвърт приключи 68:54, след което без проблеми стигнаха до крайния триумф.

Джанан Муса означи 18 точки за Реал, Еди Таварес добави 17, а Габриел Дек се регистрира с 12 точки и 8 битки.

Джонатан Мотли бе най-резултатен за Фенербахче с 20 точки и 7 битки, Девин Букър вкара 15.

Фенербахче остава водач в подреждането с 9 победи и 2 загуби, Реал е на втора позиция с 8 победи и 3 провали, колкото имат Барселона и Монако.

Байерн Мюнхен надигра вкъщи Макаби Тел Авив (Израел) с 98:89 и записа четвърти триумф за сезона.

Касиус Уинстън приключи с 23 точки, Елиъс Харис с 14, а Айзък Бонга завърши с 12 точки и 9 битки.

Лоренцо Браун изигра мощен мач за Макаби Тел Авив и приключи с 36 точки и 7 асистенции.

Байерн заема 15-о място в класирането, до момента в който израелците са девети с 5 триумфа и 6 провали.

Панатинайкос нанесе първа домакинска загуба на Жалгирис, откакто завоюва срещата във Вилнюс с 81:67 след 24 точки на Дерик Уилямс.

Цървена Звезда победи Виртус (Италия) с 83:74 (17:23, 25:18, 25:14, 16:19) и записа четвърта поредна победа под управлението на старши треньора Душко Иванович.