Реал Мадрид обърна и победи Севиля с 2:1 като гост

...

Реал обърна и победи Севиля на Рамон Санчес Писхуан

Реал Мадрид обърна и победи Севиля с 2:1 като посетител в мач от 37-ия кръг на Ла Лига, въпреки и Карло Анчелоти да бе заложил на необикновен стартов състав с петима полузащитници и без централен нападател.

„ Кралете “ събраха 77 точки в актива си и кръг преди края държат ориста си в свои ръце, като са любимец за второто място. Андалусийци са 10-и с 49 точки.

Двубоят стартира съвършено за домакините, които след едвам три минути игра излязоха напред в резултата. След безредие в наказателното поле на Реал Рафа Мир откри добре топката и не остави никакви шансове за Тибо Куртоа – 1:0.

Четвърт час след началото на срещата Дани Себайос с късо подаване откри Родриго, който остана самичък против вратаря и стреля агонизиращо покрай десния непряк дирек.

Реал Мадрид стигна до изравнително попадение в 29-ата минута, Родриго извърши съвършено директен свободен удар и остави Ясин Боно безпомощно да изгледа по какъв начин топката влиза в левия му ъгъл.

Севиля бе покрай второ попадение в 36-ата минута, когато Ерик Ламела нанесе добър удар, който обаче срещна левия непряк дирек.

Андалусийци стартираха и втората част по-активно, като в 50-ата минута Маркос Акуня откри Рафа Мир, който стреля на сантиметри около вратата.

В 69-ата минута Тони Кроос пусна към Родриго, който с необикновен самостоятелен пробив си завоюва съществено пространство, навлезе в наказателното поле на домакините и нанесе удар по земя, който Боно нямаше по какъв начин да избави – 1:2.

Пет минути по-късно Алваро Родригес се ориентира добре при центриране от свободен удар и от точката на дузпата удари топката с глава, само че ударът му мина около десния непряк дирек.

В 84-ата минута Маркос Акуня остави Севиля с човек по-малко, откакто получи пряк червен картон.
Източник: novsport.com