Реал Мадрид няма да запази добри спомени от дебюта си

...

Горчив дебют за Реал на Уелбли, АПОЕЛ запази надеждите на кралете

Реал Мадрид няма да резервира положителни мемоари от дебюта си на митичния „ Уембли “. Испанският гранд позволи проваляне с 1:3 при визитата си на Тотнъм в мача от четвъртия кръг на група Н на Шампионската лига. Две попадения за триумфа „ шпорите “ означи Деле Али, който изигра първи мач в шампионата през сезона, откакто пропусна първите три срещи поради наказване. Кристиан Ериксен се разписа един път. При първото попадение за лондончани имаше огромни подозрения за засада.

Единственото попадение за Кралския клуб означи Кристиано Роналдо в края на дуела.

Въпреки провалянето, очакванията на настоящия европейски клубен първенец за първите две места остават живи откакто АПОЕЛ Никозия съумя да измъкне реми против Борусия Дортмунд. При този процес в групата Тотнъм се настани на първото място с 10 точки, Реал Мадрид остана втори със 7, следван от Дортмунд и АПОЕЛ, които имат еднакъв точков актив – 2.

Реал започва по-силно, само че в следствие Тотнъм изравни играта, а по-късно съумя да вземе и превъзходство, което бе очевидно до края на дуела.

Първата по-интересна обстановка в дуела пристигна в 11-ата минута, когато след неточност в защитата на Кралския клуб, Хари Кейн стреля от границата на наказателното поле. Ударът на голмайстора на „ шпорите “ не бе задоволително мощен и по този начин без проблеми Кико Касия улови.

Главоболия имаше мениджърът на лондончани Маурисио Почетино, който трябваше да прави насилствена промяна в 24-ата минута. Тоби Алдервейрелд получи контузия и бе сменен от Муса Сисоко.

Въпреки това, играта на англичаните не се разстрои, а те поведоха три минути по-късно. След дълъг пас към Трипиър, който бе отдясно по офанзивата, той върна обратно, към Деле Али. Последният засече за 1:0. При попадението обаче останаха основни подозрения за засада.

Веднага след възобновяване на играта, Реал Мадрид отвърна с доста рисков изстрел на Каземиро отляво, който Юго Лорис мазета в корнер. След неговото осъществяване играта бе изнесена в предни позиции. В 32-ата минута нова авторитетна интервенция на Лорис опази мрежата на „ шпорите “ суха. Кристиано Роналдо направи три финта, по-късно стреля с левия крайник, само че френският пазач на англичаните се хвърли към левия си ъгъл и мазета. Минута по-късно нов изстрел на носителя на „ Златната топка “ бе уловен от Лорис.

Към края на първата част, домакините имаха искания за игра с ръка Серхио Рамос, само че реферът даде знак, играта да продължи. Малко по-късно, Карим Бензема благоприятни условия се разкриха пред Карим Бензема и Кристиано Роналдо, само че в двата случая опциите бяха парирани.

В началото на втората част, Марсело получи точно подаване в наказателното поле, овладя и шутира, само че Юго Лорис избави.

Деле Али наниза втори гол в мрежата на Кралския клуб в 56-ата минута. След подаване на Ерик Дайър, нападателят на „ шпорите “ удвои – 2:0. Преди попадението имаше рикошет в защитник на „ белия балет “.

Страхотен пропуск направиха момчетата на Зинедин Зидан в 62-ата минута. Серхио Рамос стреля с глава, само че топката бе изчистена, последва добавка на Роналдо, само че защитник от голлинията мазета. Нов удар на CR7 срещна тялото на капитана на испанците и по този начин играта бе изнесена напред.

Реал по този начин и не съумя да се отърси от шока, а рециталът на Тотнъм продължи. След умела контраофанзива на домакините, Хари Кейн пусна към Кристиан Ериксен, който направи резултата типичен.

Кристиано Роналдо дриблира сред няколко бранители в 67-ата минута, само че последвалият удар не заплаши доста Лорис, който без проблем избави.

Големият водач на испанския гранд понижи изоставането си в 81-ата минута. Ашраф центрира хубаво отляво, топката стигна до Марсело, който от аутлиянията върна обратно. Лука Модрич стреля, само че топката бе избита. Тя попадна в появилия се като запаса Борха Майорал, който смъкна добре на Роналдо, който се разписа за 1:3. Това бе десети гол на „ седмицата “ на мадридчани против този противник.

Същевременно в другия мач от същата група, Борусия Дортмунд направи 1:1 с АПОЕЛ Никозия на своя „ Сигнал Идуна Парк “. Българският десен краен защитник на кипърския първенец Живко Миланов не бе в групата.

Срещата стартира с осезаемо предимство на немския отбор. Борусия зареди офанзиви още от началните минути, като в 12-ата минута Кристиан Пулишич излезе на рискова стрелкова позиция, само че ударът му не бе задоволително мощен и бе отразен от вратаря. Три минути по-късно на Йомер Топрак откри пространство пред себе си в пеналта и нанесе удар с глава, който обаче бе отразен от Наусет Перес.

„ Жълто-черните “ поведоха след 29 минути игра. След офанзива като по учебник, топката стигна до Рафаел Гереро, който съумя да трансферира Наусет Перес.

Пиер-Емерик Обамеянг стреля от воле в 38-ата минута, само че насочи топката вляво от десния дирек. Същият футболист продължи да смущава доста защитата на АПОЕЛ и в 40-ата минута се освободи в наказателното поле, само че топката още веднъж мина около десния дирек.

След почивката първенците на Кипър излязоха преобразени и съумяха да изравнят. Карлао комбинира с Микаел Поте, който съумя да се обърне майсторски и възвърне паритета – 1:1.

След изравнителното попадение германците упражниха осезателен напън. Домакините сътвориха редица положения пред вратата на противника, а Максимилиан Филип в 64-ата минута насочи обещаващ удар, ориентиран под напречната греда. Перес обаче сподели котешки инстикт и извади топката. Нова авторитетна интервенция на Перес отхвърли Обамеянг в 77-ата минута, а минута преди този момент и Марио Гьотце не сполучи. Шурле също опитва шанса си, само че гостите яха заключили крепко вратата си и опазиха ремито.