РБ Лайпциг се завърна на победния път, след като се

...

РБ Лайпциг се върна на победния път

РБ Лайпциг се завърна на победния път, откакто се оправи с 3:1 като посетител с новака в Бундеслигата Дармщат. Срещата беше от 8-ия кръг на немското състезание. Лоис Опенда (1, 72) и Емил Форсберг (24) бяха точни за триумфа на " биковете ", а за " лилиите " се разписа Тобиас Кемпе от дузпа в 32-ата минута.

Така Лайциг събра 17 точки и заема пето място във краткотрайното класиране, до момента в който Дармщат е 11-и със 7 точки.

Срещата стартира ужасно за гостите, които поведоха още в 1-ата минута. Тогава Бенямин Хенрихс изведе Опенда самичък против вратаря, а белгиецът не сбърка за 0:1. В 24-ата минута Лайпциг вкара втори гол. Форсберг се разписа с компактен удар от междинна отдалеченост.

Домакините се върнаха в мача в 32-ата минута, когато Тобаси Кемпе осъществя от бялата точка.

Крайният резултат оформи Опенда в 72-ата минута. Тогава нападателят получи страховит пас от Кристоф Баумгартнер и осъществя за 1:3.