РБ Лайпциг прати Шалке във Втора Бундеслига. Биковете“ победиха кралскосините“

...

Шалке опита героизъм срещу РБ Лайпциг, но ще играе във Втора Бундеслига

РБ Лайпциг прати Шалке във Втора Бундеслига. „ Биковете “ победиха „ кралскосините “ с 4:2 в доста забавен дуел, претърпял няколко преломни момента.

В последна сметка РБЛ финишира сезона на трето място с 66 точки, а тимът от Гелзенкирхен приключва на предпоследното 17-о място с 31.

Още в десетата минута домакините поведоха посредством Конрад Лаймер. Халфът откри мрежата на Фарман с удар от границата на наказателното поле. Само девет минути по-късно преднината на РБЛ стана още по-комфортна – Кристофър Нкунку наказа Шалке.

В 26-ата минута французинът можеше да направи преднината на своите класическа, само че пропусна чиста опция. 120 секунди след неговия пропуск Марчин Камински върна очакванията на отбора от Гелзенкирхен, вкарвайки със мощен удар с глава от няколко метра.

Впоследствие двата отбора размениха по един пропуск – Родриго Мартинес изпусна за гостите на празна врата, а в ответната офанзива Фарман избави удар на Хайдара.

В началото на втората част Шалке изравни – Вили Орбан си означи безразсъден автогол.

Равенството можеше да бъде нарушено съвсем незабавно, само че Дани Олмо стреля едва от преференциална позиция.

Третият и четвъртият гол паднаха в последните 10 минути. Юсуф Поулсен се възползва от страховит пас от Нкунку и приключи за 3:2, а в добавеното време френският национал отчая до дъно Шалке с гол за 4:2.