Разпределителят на националния отбор на България Георги Сеганов и неговият

...

Сеганов и Чистерна със загуба №5 в Италия при дебюта на Слабодан Ковач срещу Перуджа

Разпределителят на националния тим на България Георги Сеганов и неговият клуб Топ Волей (Чистерна) записаха 5-а поредна загуба от началото на сезона в италианската Суперлига.

Чистерна загуби гостуването си на гранда Сър Сейфти Конад в Перуджа с пред 432 фенове в “Пала Бартън”.

Дебют начало на Чистерна направи известният сръбски експерт Слободан Ковач. Окрилени от смяната Георги Сеганов и съотборниците му дълго време водиха в първата част, само че в последна сметка Вилфредо Леон и компания обърнаха развоя на мача до чисто 3:0 гейма.

Георги Сеганов игра през първите два гейма, не записа точка, само че получи най-високата статистическа оценка от всички волейболисти на игрището – 7,6. После Сеганов бе сменен от олимпийския вицешампион от Рио 2016 с Италия Даниеле Сотиле, само че и това не оказа помощ на гостите.

Артър Шварц стана най-резултатен за Чистерна с 13 точки (1 ас, 40% успеваемост в атака), а Луиджи Рандацо и Тобиас Крик прибавиха по 8 точки.

Украинският “снайпер” Олег Плотницкияй заби 17 точки (4 аса, 57% успеваемост в офанзива, 29% съвършено и 47% положително посрещане) за Перуджа и бе определен за MVP.

Звездата Вилфредо Леон също се регистрира със 17 точки (1 ас, 1 блок, 58% успеваемост в офанзива, 22% съвършено и 65% положително посрещане).

Холандецът Тийс Тер Хорст, който играе на диагонала, добави 14 точки (2 блока, 48% успеваемост в атака).

Така Чистерна позволи 5-а поредна загуба и с 0 точки заема последното 12-о място. Перуджа записа 5-а поредна победа и с актив от 15 точки е едноличен водач във краткотрайното класиране.

В идващия 6-и кръг Сеганов и Чистерна одобряват монца на 18 октомври, а Перуджа гостува в дербито на Тренто.
ПЕРУДЖА: Драган Травица, Тийс Тер Хорст 14, Вилфредо Леон 17, Олег Плотницкий 17, Себастиан Соле 8, Роберто Русо 7 – Алесандро Пичинели-либеро (Давид Зосенхаймер, Омар Билино, Ян Цимерман)
Старши треньор: ВИТАЛ ХЕЙНЕН
ЧИСТЕРНА: ГЕОРГИ СЕГАНОВ , Артър Шварц 13, Луиджи Рандацо 8, Кевин Тили 5, Тобиас Крик 8, Андреа Роси 5 – Доминики Кавачини-либеро (Оресте Кавуто 2, Самуел Онуело 1, Даниеле Сотели 1)
Старши треньор: СЛОБОДАН КОВАЧ.