Апелативната прокуратура: Полицията е скрила жалби срещу кметския син в Марикостиново
Районното ръководство на полицията в Петрич е архивирало две тъжби против сина на кметицата на село Марикостиново Гергана Тодорова - Велко Тодоров. Това излиза наяве от известие на Апелативна прокуратура – София.
От Апелативната прокуратура показват, че са постъпили материали от Окръжна прокуратура – Благоевград по отношение на разпоредена инспекция на преписки и досъдебни производства, свързани с действията на лицето В.Т., разследвано за побой в село Марикостиново.
От полицията обявиха за bTV, че Вангел Тодоров се е предал самичък и е арестуван за 24 часаbTV първо заяви за побоя на мъж в селото, нанесен от кметския наследник, а по-късно и наши фенове алармираха, че младежът от много време тероризира локалните хора.
Повод за нея са изявления и репортажи в медиите за нанесен от него побой на мъж и изказвания на жители по отношение на други негови действия.
Пред bTV приказва един от потърпевшите, грубо пребит от Велко ТодоровЛицето В.Т. е привлечено в качеството на обвинен от Районна прокуратура – Благоевград по досъдебно произвеждане за причиняване на телесна щета на 9 юли 2023 година По искане на държавното обвиняване по отношение на него е взета мярка за неотклонение „ задържане под стража “. Действията по следствието по това дело не престават, прибавят от Апелативната прокуратура.
Срещу същото лице към сегашния миг са формирани общо 10 преписки и досъдебни производства.
Той е арестуван за 72 часа“От инспекцията, осъществена на място в Районно ръководство на полицията Петрич, е открито съществуване на архивирани две тъжби, касаещи В.Т., за които не е известена способената прокуратура. По шест от преписките, заведени във връзка сигнали и тъжби от разнообразни лица за действията на В.Т. (в това число за побои, закани, грабеж), са постановени отводи от формиране на досъдебни производства. Досъдебното произвеждане за закана с ликвидиране е прекъснато ”, акцентират от Апелативната прокуратура.
Велко Тодоров ще бъде арестуван за период от 72 часаПрез ноември 2018 година на В.Т. е наложено наказване от една година „ отнемане от независимост “ с 3-годишен изпитателен период и отнемане от право да ръководи МПС за период от една година по дело за закононарушение по превоза.
Предстои реализиране на длъжностен надзор от Окръжна прокуратура – Благоевград върху прокурорските актове по завършените преписки и досъдебното произвеждане, както и изговаряне по архивираните в полицията преписки.




