Ръководството на Лацио показа ясно, че съвсем не е загърбил

...

Лацио с остра атака срещу италианските свирчовци

Ръководството на Лацио сподели ясно, че напълно не е загърбил своя спор с италианските арбитри. След трагичната победа с 4:3 над Фиорентина нощес представител на клуба ясно съобщи, че към момента се следят „ преднамереност или предрешение против нас” измежду реферите в Серия А.

Фиорентина и Лацио сътвориха шоу със 7 гола

Мачът на „ Артемио Франки” се оказа много под напрежение, като до 14-ата минута и двата тима видяха по един червен картон. Първо бе изпъден вратарят на „ виолетовите” Марко Спортиело, а по-късно непосредствено под душовете бе пратен Алесандро Мурджа. Системата за видеоарбитраж (ВАР) още веднъж докара до няколко дискусионни отсъждания, като Фиорентина получи противоречива дузпа за фаул на Луис Фелипе против Кристиано Бираги, при който бранителят на римляните несъмнено първо игра с топката. През второто полувреме Лацио получи дузпа, но след намесата на ВАР тя бе анулирана, защото фаулираният Чиро Имобиле се оказа в състояние на засада преди Херман Пецела да извърши нарушаването.

„ Това беше една заслужена победа на Лацио във Флоренция, която обаче не може да анулира абсурда, на който станахме очевидци на „ Артемио Франки”, разяснява Артуро Диаконале. „ Дори във вчерашната вечер имаше редица съдийски произшествия, които отидоха в ущърб на Лацио, като изключваме подкрепените от ВАР отсъждания.”

„ Изглежда се удостоверява, че има някаква преднамереност или предрешение против нас от страна на италианските свирчовци, против които се изправяме”, добави представителят на Лацио.

Заради сходни произшествия по-рано през акцията почитателите на Лацио приканиха президента Клаудио Лотито да извади отбора от шампионата .