Рафаел Надал сензационно отпадна в самото начало на последния ATP

...

Надал изхвърча рано-рано от Париж

Рафаел Надал сензационно отпадна в самото начало на последния ATP Мастърс от сериите 1000, който се играе в " Берси Арена " в Париж. Испанецът загуби от американския тенисист Томи Пол във 2-ия кръг с 6:3, 6:7(4) и 1:6.

В първия сет някогашния номер едно в света стигна до елементарен триумф с 6:3, а американецът съумя да завоюва втория в тайбрек.

В решителния трети сет Пол изцяло надигра Рафаел Надал, печелейки с 6:1.

На осминафиналите Томи Пол ще играе против различен испанец – Пабло Кареньо-Буста, който победи с 7:6(2), 2:6, 6:4 канадеца Денис Шаповалов.

Номер 9 Тейлър Фриц (САЩ) загуби от представителя на домакините Жил Симон с 5:7, 7:5, 4:6 за над три часа на корта.

В решителния трети сет Симон направи пробив в деветия гейм и в идващия затвори дуела с първия си мачбол.

Десетият в схемата Хуберт Хуркач (Полша) също напусна шампионата след проваляне от Холгер Руне (Дания) с 5:7, 1:6.

Пораженията на Фриц и Хуркач значат, че Андрей Рубльов от Русия и Феликс Оже-Алиасим от Канада се класира за Финалния шампионат на АТП в Торино (Италия), в който играят най-хубавите осем през сезона. Останалите шестима тенисисти са Даниил Медведев, Рафаел Надал, Карлос Алкарас, Каспер Рууд, Стефанос Циципас и Новак Джокович.
Източник: novsport.com