Рафаел Надал се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство

...

Рафаел Надал елиминира Ришар Гаске на US Open

Рафаел Надал се класира за четвъртия кръг на Откритото състезание по тенис на Съединени американски щати. Поставеният под номер 2 испанец се наложи елементарно с 6:0, 6:1, 7:5 против Ришар Гаске.

Четирикратният първенец в Ню Йорк завоюва 34 следващи сета против френския тенисист, а в този момент се нуждаеше от повече от два часа, с цел да елинимира съперника си.

Гаске реализира единствено един пробив за целия дуел, само че това се случи едвам в третата част, когато Надал завоюва при първия си мачбол.
 Даниил Медведев отнесе китаец и се класира за четвъртия кръг на US Open

Шампионът от предишния сезон реализира общо шест пробива в дуела

Испанецът, който е с общо 30 победи в кариерата си в нощните мачове на " Артър Аш Стейдиъм ", няма проблеми с носа си, макар че се удари несъзнателно с ракетата си в предходния си дуел от шампионата.

Рафаел Надал ще се изправи против представителя на домакините Франсес Тиафо, отстранил Диего Шварцман от Аржентина след след 7:6 (7), 6:4, 6:4.

Надал има победи в двете си срещи с американеца, който е първият представител на своята страна, класирал се за четвъртия кръг на Ю Ес Оупън в три следващи сезона през последното десетилетие.

Карлос Алкарас също продължава напред в последния за годината шампионат от Големия шлем, откакто се наложи с 6:3, 6:3, 6:3 против Дженсън Бруксби.

18-годишният испанец изоставаше с 0:3 в третия сет, само че завоюва шест поредни гейма, с цел да затвърди триумфа против представителя на домакините.

Алкарас стана най-младият тенисист, класирал се за четвърти кръг в две следващи издания на Откритото състезание на Съединени американски щати след Пийт Сампрас, направил това през 1989 и 1990 година.

През предишния сезон 21-годишният Дженсън Бруксби доближи до четвъртия кръг на Флашинг Медоус, където загуби против Новак Джокович в четири сета.

Следващият съперник на Алкарас е първенецът от 2014 година Марин Чилич. поставеният под номер 15 хърватин в профил британеца Даниел Евънс след 7:6 (11), 6:7 (3), 6:2, 7:5.

Андрей Рубльов победи трагично с 6:4, 2:6, 6:7 (3), 6:4, 7:6 (7) Данис Шаповалов (Канада). Поставеният под номер 9 руснак записа единствено 38 печеливши удара и 9 аса и се нуждаеше от пет мачбола, с цел да направи поврат в дуела, траял повече от четири часа.

Рубльов, който доближи до четвъртфиналите в Ню Йорк през 2017 и 2020 година, ще срещне Камерън Нори. Британецът, номер 7 в схемата, се наложи със 7:5, 6:4, 6:1 против датчанина Холгер Руне.