Работници и служители на Агенцията за ядрено регулиране (АЯР) настояват

...
Работници и служители на Агенцията за ядрено регулиране (АЯР) настояват
Коментари Харесай

Служители на АЯР настояват за увеличение на заплатите с 15%

Работници и чиновници на Агенцията за нуклеарно контролиране (АЯР) упорстват за нарастване на работните заплати с 15% за 2024 година и с 15% за 2025 година Това оповестяват от пресцентъра на КНСБ.

На 7 ноември служащите и чиновниците от синдикалната организация на НФСЕБ - КНСБ в АЯР ще излязат на митинг против ниското възнаграждение, неналичието на съответни условия за труд и на обществена отбрана, съобразена с високите опасности и отговорности на активността им.

Протестът ще се стартира от 12:00 часа пред постройката на АЯР на бул. " Шипченски проход " 69 в София, с цел да слагат настояванията си.

Работници и чиновници ще упорстват за:
Увеличение на работните заплати с 15% за 2024 година и с 15% за 2025 г. Осигуряване на полагащите им се средства за храна, според Наредба № 11 и минималните условия за здравословни и безвредни условия на труд (Наредба № 7) Въвеждане на наложителна застраховка за трудова акцидент и в допълнение здравно обезпечаване, съобразено със характерните опасности от йонизиращи лъчения Интегриране на съответни ограничения за отбрана на здравето и условия на труд в Колективния трудов контракт и Споразумението със синдикалната организация Незабавно обновяване на договарянията с управлението на АЯР
От КНСБ показват, че " при липса на навременни и съответни ограничения ще зародят съществени кадрови проблеми, които могат да застрашат националната сигурност и сигурността на нуклеарната и радиационната отбрана в България ".
 Агенцията за нуклеарно контролиране не може угоди на чиновниците поради разпореждания
Агенцията за нуклеарно контролиране не може угоди на чиновниците поради разпореждания

Ръководството предлага на синдиката им вид за разрешаване на проблема
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР