ПСЖ се класира за 1/8-финалите за Купата на Франция, надделявайки

...

ПСЖ се класира за 1/8-финалите за Купата на Франция след хеттрик на Мбапе

ПСЖ се класира за 1/8-финалите за Купата на Франция, надделявайки над Ван с 4:0. С Хеттрик за парижани се отличи Килиан Мбапе, който осъществя три попадения в границите на 18 минути.

Гостите откриха резултата в 29-ата минута, когато Нуно Мендеш центрира от ъглов удар в наказателното поле, а Пресенел Кимпембе с глава осъществя.

През втората част Килиан Мбапе бе изведен самичък против Клеман Петрел, след което го преодоля и вкара второ попадение за отбора си.

В 71-ата минута френският национал направи резултата типичен, възползвайки се от асистенция на Шави Симонс.

Пет минути по-късно Килиан Мбапе оформи своя хеттрик, откакто съумя да засече тъкмо в мрежата след подаване на Ерик Дина.

Това бе и последното попадение в мача, като с успеха ПСЖ се класира за 1/8-финалите за Купата на Франция.
Източник: fakti.bg